ZAHÁJENÍ PROJEKTU PŘÍRODNÍ ZAHRADA BERANOV 2020

Děkujeme Všem,  kteří jste se zapojili do "Skřítkové výzvy" a pomohli nám tak zahájit

projekt Přírodní zahrada Beranov 2020.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Skřítci jsou stále u vchodu do mateřské školy a budou tam tak dlouho, dokud děti nepřijdou do mateřské školy.

Potom děti s paní učitelkami najdou pro skřítky místo na zahradě.

V pondělí 15.3. 2021 se budou na zahradě mateřské školy sázet 2 stromy, vše budeme fotografovat a dáme na webové stránky.

Zároveň ke kořenům stromu uložíme časovou schránku, ve které bude:

- symbol mateřské školy beránek, kterého namalovala na kamínek maminka ze třídy Štěňátek

- dřevěný přívěsek ovečka,  který děti dostávají při rozloučení se školkou před odchodem do ZŠ

- symboly tříd - Kuřátka, Koťátka, Štěňátka

- dále symbol typický pro tento rok - respirátor, látková dětská rouška

- kovové mince s hodnotou 50,-, 20,-, 10,- , 2,-, 1,-  Kč vydané v roce 2020 a kovová mince v hodnotě 5,- Kč vydaná v roce 2017, kdy byla otevřená naše mateřská škola

Poděkování patří paní Hoře za organizaci rychlé sbírky a ostatním maminkám, které mince dodaly.

Zároveň od Vás shromažďujeme namalované kamínky, které také v pondělí na zahradě vyfotíme, aby děti viděly, jaká kamínková překvapení na ně budou čekat při průzkumnické výpravě.

Tímto Vám ještě jednou moc děkujeme za spolupráci a těšíme se

na  Vás při opětovném otevření školky

Kolektiv mateřské školy