koťátka: Diskuse

Diskuse


Jméno
Vzkaz

Dana paní Tylečkové21. května 2018 19:08
Milá paní Tylečková, nevím, jak je to v Austrálii, ale podle mého názoru je pojem "zlobení" věc názoru každého z nás. To, co jedni považují za "zlobení, může se jinému zdát jako chování přiměřené svému věku.
Já osobně si myslím, že každý z nás, dospělé nevyjímaje, občas vybočí z normálu. Ať už je to z důvodu sebeprosazení, či jiného názoru, než má v tu chvíli většina. Kdo vlastně určuje hranici mezi "hodností a zlobením?" Každý z nás je jiný a co člověk, to názor a to platí i v oblasti výchovy a vzdělávání dětí.
Já razím heslo:"Kdo si hraje, nezlobí...!" Prosto si ve školce s dětmi co nejvíce povídáme, cvičíme, zpíváme, hrajeme, abychom neměli čas a prostor se nudit a tím pádem vymýšlet něco, co by mohl někdo považovat za "zlobení"
Na druhou stranu jsem toho názoru, že děti by měly přesně znát pravidla soužití ve skupině, aby si v ní mohly najít své místo a uplatnění...
Tak ať ta naše-Vaše robátka "nezlobí"
Dana modrá štěňátková

Jiřina Tylečková4. května 2018 09:28
Moje australská švagrová na návštěvě Čech byla dotázána (speciální pedagožkou, potřebovali nějaké potvrzení z poradny), jestli její děti zlobí (synovci mají 4 a 7 let). Odpověď zněla: \"V Austrálii děti nezlobí.\" \"Nezlobí, jak to? To jsou tam všechny děti hodné?\" \"Ne, děti se chovají přiměřeně svému věku, pojem zlobit v angličtině vůbec nepoužíváme.\" Tak co naše české děti, zlobí, jsou hodné? Nebo se zkrátka chovají přiměřeně svému věku?

zobrazit všechny příspěvky...
(c) 2017 Design: Branický grafický ateliér a Tvorba INTERNETOvých stránek